پاسخ نامه دوم به حضرت آیة الله طباطبایی نژاد

نامه ی دوم بنده به حضرت ایة الله طباطبایی نژاد بسیار سریع پاسخ داده شد که به دلیل اشتغال به امتحانات نشد در بلاگ قرار بدهم.

 

پاسخ آیت الله طباطبائی نژاد

بسمعه تعالی

با سلام

بعد از جریان فتنه و سکوت آقای هاشمی هیچ گونه حمایتی از بنده سراغ ندارید در واقع حمایتی نبوده است هرچه بوده جلوگیری از لعن و فحاشی بوده است که نسبت به هر مسلمانی صورت میگیرد .

سید یوسف طباطبائی نژاد
سخن مدیر سایت :

با سلام و دعای خیر

احتراما همانطور که مستحضرید وظایف جناب آقای دکتر احمدی نژاد رئیس محترم جمهور اجرای قانون در کشور است و عموما انتقادهائی که از همه ائمه جمعه صورت می گیرد از روشها و مشکلات اجرای قانون است که به نوعی مربوط به عموم ملت می باشد که یکی از وظایف ائمه جمعه خصوصا نمایندگان محترم ولی فقیه در استانها نظارت و گوشزد کردن مشکلات مردم و اجرای قانون در جامعه یا عیوب آن قانون یا مجری قانون است ، در واقع ائمه جمعه از طریق تریبون نماز جمعه یا تریبونهای دیگر درد و دل و مشکلات مردم را گوشزد می کنند تا انشاء الله مسئولین محترم جامه عمل بپوشانند .

به طور مثال گوشزد کردن تورم و عدم توانائی امرار معاش در قشر مستضعف یا مشکلات بزرگ کشاورزان ، مشکل آب اصفهان ، دستور عدم اجرای طرح عفاف و حجاب که دغدغه همه انسانهای متعهد و خانواده های متدین است ، مشکلات بزرگ و عدیده ای که برای صنعتگران به وجود آمده و باز به تبع آن مجبور به تعطیلی کارخانه ها و بیکار شدن هزاران کارگر شده ، مشکل کارگرانی که اکنون به واسطه تعطیلی کارخانه ها یا تعدیل کردن نیروی انسانی آنها بیکار شده اند و ... و موارد بسیار دیگر که به دلائلی نمی توان عنوان نمود همگی مطالباتی است که جامعه و قشر بسیاری از مردم با نامه ها و مراجعات متعدد انتظار پیگیری و حل آنها را دارند .

علاوه بر آن بی توجهی برخی ها در بدنه دولت به نصایح علما و نادیده گرفتن حرف آنان خصوصا مراجع معظم تقلید که برگرفته از دین است و آن هم درد دلی است که علما آن را مطالبه می کنند جای خود دارد .

چگونه می توان در مقابل برخی این مشکلات که دغدغه اصلی مردم و انسانهای متدین است و علت بیشتر آنها از مدیریتهای ناصحیح یا قانونهای ناصحیح است سکوت کرد و از درد دل مردم و دغدغه های اصلی جامعه به راحتی عبور کرد و ائمه جمعه ای که با ارتباط با همه اقشار جامعه این دغدغه ها برایشان ملموس تر است و خود این موضوعات را پیگیری و اهمیت آن برایشان واضح تر است واردار به سکوت کرد.

قطعا استان اصفهان که قطب صنعت و کشاورزی و مهد فرهنگ و هنر است بیشتر از مناطق دیگر کشور با این مسائل درگیر و نماینده مقام معظم رهبری در این استان نیز به همین منوال درگیرتر است و همه اقشار استان از ایشان انتظار دارند تا به هر نحوی این مشکلات را به مسئولین مربوطه که همیشه اصفهان را علی رغم وجود این مسائل ، استان برخوردار می خوانند گوشزد کنند .

اما در مورد سؤال شما در مورد آقای هاشمی رفسنجانی این نکته را باید ذکر کرد که با اینکه مسائل ایشان مسئله خاصی است اما مانند مباحثی که ذکر شد یعنی مباحثی که با کل جامعه درگیر و دغدغه آحاد جامعه باشد نیست و به نظر نمی آید که مسائلی که عامه جامعه درگیر آن نیستند و یا از آن اطلاعی ندارند در تریبون ها بیان شود و به دغدغه های دیگر آنان اضافه گردد اما بعضی موارد مستثنی است مثل صحبت اخیر ایشان در مورد مذاکره با آمریکا که به کلیت نظام بر می گردد که مورد انتقا آیت الله طباطبائی نزاد هم بود و سند آن خطبه 25 فروردین 91 می باشد و خبر و صوت آن در سایت دفتر با نشانیwww.em-esf.com با تیتر (سخنان دیگران درباره رابطه با آمریکا اهمیت ندارد؛ نظر رهبری مهم است) موجود می باشد .

با تشکر

مدیر پایگاه اطلاع رسانی

تلفن روابط عمومی :2227173

ایمیل : info@em-esf.comدر ضمن آیت الله طباطبائی نژاد صحیح می باشد که شما در متن نامه طباطبائیان نژاد مرقوم فرموده بودید

/ 0 نظر / 13 بازدید