تقدیر و تشکر از امور فرهنگی آستان مقدس حضرت معصومه سلام الله علیها

پس از آنکه بقاع متبرکه در صحن بزرگ توسط آستان مقدس حضرت معصومه سلام الله علیها مورد استفاده جهت امور حرم قرار گرفت و بقاع مورد نظر از هر گونه نشان قبور علما و فضلا خالی گشت کمی نگرانی برای حقیر ایجاد شد. از ان جهت که نباید افراد بزرگواری چون حضرت آیة الله سید علی علامه فانی اصفهانی و حضرت آیة الله مهدوی و قس علی هذا در بقاع دیگر مورد نامهربانی قرار می گرفتند بلکه انتظار میرفت با درج نشانه های بیشتر اقدام به معرفی این بزرگواران شود.

تا اینکه چند روز قبل که سر مقبره ی پدربزرگم وارد شدم مشاهده کردم امور فرهنگی اقدام به طراحی بنر معرفی علمای بقاع متبرکه واقع در صحن بزرگ حضرت معصومه نموده است، من که شخصا از خوشحالی داشتم بال در می آوردم که یک نفر به فکر این کارهاست. خداوند خیرشان دهد، هرکه هستند و هر کجا هستند. البته نه از این جهت که پدربزرگ بنده غریب نباشد بلکه از این جهت که باید از علم تمام علمای اعلام استفاده نمود و همگی آنها را تا زمانی که ولایت مدار هستند تکریم کرد.

 

 

 

 

 

 

متن بنر:

 

علامه سید علی فانی اصفهانی

در سال 1293 ه.ش (در) اصفهان به دنیا آمد. وی قوانین را نزد شیخ مکمد حکیم خراسانی، فرائد الاصول شیخ انصاری را نزد شیخ مرتضی انصاری خراسانی و دروس دوره سطح را در محضر استاد سید محمد نجف آبادی آموخت. وی پس از وفات دو استاد بزرگوارش اصفهان را ترک و به نجف؛ دیار علم و فضیلت کوچ کرد و از استادانی بزرگوار بهره مند شد که هر کدام مرجعی بزرگ برای عالم تشیع بودند. در سال 1350 (ه.)ش هنگامی که حکومت بعث عراق، ایرانی های مقیم عراق و فضلا و طلاب علوم دینی را از حوزه نجف اشرف بیرون کرد. علامه فانی نیز به ایران بازگشت و قم را برای سکونت انتخاب کرد. استاد فانی عمرش را در پی تدریس و تالیف و تحقیق علوم اهل بیت (علیهم السلام) سپری کرد. سر انجام پس از عمری خدمت به اسلام در سال 1369 ه.ش. (البته صحیح سال 1368 می باشد) ندای حق را لبیک گفت.

/ 3 نظر / 72 بازدید
دیوار

سلام بر روحانی خوب کشورمان آقا من نمیدونستم شما پدر بزرگ به این باحالی داشتید؛خوش به سعادتتون در تایید حرفاتون بگم که تو سایت آقا هم از علامه قطب الدین شیرازی هم گفته شده و بنده همین دیروز پریروز با ایشون اشنا شدم التبه متاسفانه و تصمیم گرفته بودم برم تو نخ علما که الحمدلله با ایشن بزرگوار یعنی پدر بزرگ شما نیز آشنا شدم

کورش

نظرسنجی یازدهمین انتخابات ریاست جمهوری ایران-1392 تحقیقی از دانشجویان دانشگاه تهران http://iran-election2013.blogfa.com/

صبور

گیرم پدر بزرگ تو بود فاضل .... مثل من باش چون کوه استوار