در خدمت حضرت آیة الله مصباح یزدی و یارانشان + نقد عماد افروغ توسط دکتر کوچک زاده

به نام خدا

هفته گذشته یکی دیگر از نشست های دفتر پژوهش ها ی فرهنگی موسسه امام خمینی (ره) بود. جای کلیه دوستان خالی ...

در بین تمامی برنامه ها سه برنامه به شدت برای بنده بسیار مفید و زیبا بود.

اول: سخنرانی جناب حضرت آیة الله مصباح یزدی حفظه الله بود که البته ایشان همیشه ی خدا سخنرانیشان بهترین قسمت نشست می باشد و البته عده ی زیادی تنها این قسمت برنامه را حضور می یابند. حجة الاسلام روانبخش در دیداری می فرمود: مشکل آقای مصباح این است که خیلی چیز می فهمد و خیلی زود می فهمد...

بنده فی الواقع به این مطلب رسیده ام. درواقع با کمی شنیدن سخنرانی ها و روال حضرت علامه مصباح یزدی می توان فهمید که ایشان حقیقتا عمّار انقلاب هستند.

البته راه  ساده ی دیگر برای شناخت ایشان هجمه های مخالفین  و معاندین و البته منافقین تحت لوای اصول گرایی به ایشان است. بدرستیکه شاید بتوان گفت مقام معظم رهبری ایشان را تنها یار حقیقی خود میدانند و می توانند صد در صد بر ایشان اعتماد کنند و این یعنی عمّار ولایت شدن. سلمان ولایت شدن. یار تنهایی های ولی شدن. گوش شنوای درد و دل های ولی شدن. ایشان آن قدر اخلاص دارند که به هیچ وجه حاضر نیستند خود را در کنار ولی قرار دهند تا حدی که رهبری جبهه پایداری را به این اسم قبول ننمودند تا نکند این طور به نظر رسد که شخصی در کنار ولی قرار دارد. به نظر بنده هیچ اجری برای علامه مصباح شیرین تر از این مطلب نیست که کسی یار تنهایی های ولی شود و ولی زمان از او راضی باشد. مطمئن باشیم که با رضایت نائب بر حق امام زمان عج الله تعالی فرجه شریف خود آقا هم راضی خواهند بود و نباید ذره ای شک داشته باشیم. مطمئن باشید اگر ذره ای شک کنیم که نکند رضایت ولی فقیه با امام زمان دو سویه است از صراط هدایت خارج شده ایم. بهتر است خود را در مسیر نسیم قرار دهیم و از این نسیم استفاده ببرییم و دست از لجاجت برداریم.

اما این ها همگی مقدمه بود، برای این مطلب: نمی دانم دفتر پژوهش ها سخنان علامه مصباح را درج نموده است و یا خیر اما بنده مهمترین صحبت آقا را نقل به مضمون می نمایم چرا که بسیار راه گشاست. اگر توانستم ان شا الله اهم سخنان ایشان را قرار خواهم داد.

ایشان صحبت های بسیار زیبایی پیرامون وظایف نخبگان جامعه نمودند و جامعه نخبگان را به دو دسته تقسیم نمودند. ... اما اهم وظیفه این دو طیف را شناساندن اصلح به جامعه تبیین نمودند. نقل به مضمون:" نخبگان جامعه وظیفه دارند اصلح را به مردم به عوام بشناسانند. حتی در مواقعی که فردی دارد خود را جای اصلح نشان می دهد باید چهره واقعی او را برای مردم نمایش دهند. بنابر این این گونه نیست که یک سری می گویند تنها باید اصلح را به مردم معرفی نمود. بلکه باید چهره های منافق را نیز نمایش داد. چهره هایی که قصد دارند خود را به مردم به عنوان اصلح معرفی نمیاند. البته باید مراقب بود در این کار خدای ناکرده تهمت زده نشود و یا آبروی کسی برده نشود. اما آنجا که اشخاص منافق حضور می یابند با شعارهای اسلامی باید او را معرفی نمود و شخصیت حقیقی او نمایش داده شود."

 

البته صحبت های خیلی زیبای دیگری نیز داشتند که فعلا متن و صوت در اختیارم نیست و ان شا الله به شرط حیات در فرصتی مناسب قرار داده می شود...

ثانیا: جلسه سیاسی با حضور اعضای جبهه پایداری بود که به پرسش و پاسخ گذشت. پرسش های زیادی گذر کرد و پاسخ های همیشگی و روشن جبهه. اما قسمت زیبای این پاسخ ها برای بنده نقد صحبت های عماد افروغ توسط دکتر مهدی کوچک زاده بود که مخصوصا برای کسانی که شبهه دارند که او مطلب مهمی نگفته است زیباست.

نقل به مضمون:"شما باید ببینید که این شخص درچه پارادایمی است. ببنید این شخص کجا سیر می کند. شما ببینید مساله مهم برای او چیست؟ خود را به جای او قرار دهید. اگر به شما بگویند بیایید در صدا و سیما با مخاطب بیست سی میلیونی و دو ساعت صبحت کنید. شما در بین این همه جریانات و اتفاقات مهم جهانی من جمله بیداری اسلامی، وال استریت، فروپاشی غرب، موضوعات داخلی مثله انتخابات، اختلاس، فساد و .... در مورد کدام مطلب صحبت می کنید. آیا می آیید بحث نظارت فقهی بر ولی فقیه را ذکر می نمایید؟ این شخص از بیان این مطالب چه نیتی دارد. میخواهد چه کند؟ آیا صدا و سیما مکان بحث این مساله است ؟؟؟؟؟..."

نظر بنده:" اولاً که مجلس خبرگان ما نظارت فقهی دارد و دیگر نیازی به تذکر نیست. بعد رشته ی جنابعالی آقای افروغ چیست. شما خود را در سطحی می دانی که به رهبری ایراد بگیری. ما با نظارت مشکی نداریم اما چه کسی باید در این باره نظر دهد. عماد افروغ با این صحبت ها تنها قصد ایجاد تشویش در جامعه و جز شبهه ناک نمودن افعال رهبری را نداشت. او میخواست بگوید خبرگان زیر نظر رهبری است و از خود اراده ای ندارد. اگر کسی می گوید چرا نظارت نمیکنید یعنی مشکلی دیده است و جالب است آقای افروغ این به اصطلاح اصولگرا مشکل فقهی در نظرات آقا دیده است  و جالب تر اینکه مکان این بحث را صدا و سیما می داند. ؟! بنده که از ابتدا نسبت به ایشان بد بینی داشتم. چرا که در یک سخنرانی گفته بود: رهبری امام فرق داشت آن امام بود که باید همه جوره از او اطاعت می کردیم. او بود که باید مطلقا هر چه می گفت اطاعت می کردیم و چشم می گفتیم .... البته او ادامه را نگفت که اما اکنون باید چه کنیم....؟!"

آقا کوچک زاده در مورد اظهارات مطهری گفت: او گفته است من تنها حکم حکومتی آقا را لازم الاجرا می دانم نه چیز دیگر... به به پس یعنی این همه بیانات این همه رهنمود این همه پیامبران و اهل بیت که آمده اند حرف زده اند ما کار خودمان را بکنیم. مگر در طول این  35 سال چند حکم حکومتی داشته ایم. آیا تنها چند حکم حکومتی انگشت شمار لازم الاجراست:

نظر بنده:" بله بدین ترتیب اگر امیر المومنین علی علیه اسلام حکم حکومتی دادند لازم الاجراست و گرنه نعوذ بالله هر چه دیگر گفته اند برای خودشان گفته اند و ما باید ببینیم نظر ما چیست و عقل ما چه می گوید ؟؟؟؟؟؟؟؟ ببنید دیدگاه این آقا کجاست؟ واقعا این است ولایت مطلقه فقیه .... "

اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد و آل محمد و آخر تابع له علی ذلک

آنها چه کردند که ما اگر از آن ها تبعیت کنیم لعنت می شویم. غیر از این است که گفتند اولی صحابی پیامبر بود و حق خلافت را گرفتند. غیر از این است که گفتند علی (علیه اسلام) تنها آدم خوبی است. غیر از این بود که به صحبت های امام گوش می نمودند و کار خود را می کردند.

ثالثا: سخنرانی حضرت آیة الله کعبی بود که بنده بسیار استفاده بردم و در فرصت مناسب برای دوستان اهم آن را در صورت نیاز قرار می دهم.

/ 4 نظر / 21 بازدید
هدی

سلام امیدوارم هیچگاه از راه ولایت منحرف نشیم...چه اونهایی که به گمان خود جلوتر حرکت می کنند چه کسانی که خیلی کٌند می روند راه را درست نرفته اند ..ولایت پذیری یعنی جا پای جای ولی فقیه مون بگذاریم و از ایشان اطاعت کنیم.هرکسی نباید به خود اجازه دهد در هر مسئله ای اظهار نظر کند..اجرای حکم ولی فقیه اجرای حکم صاحب الزمان(عج) هست چون ایشان نائب بر حق ایشان هستند. امیدوام خداوند ما رو به راه راست هدایت نماید. ممنونم بابت پست خوبتون.

دیوار

سلام حاجی میگم چرا پیامک دیروز منو پاک کردی؟حالا دیگه پیام های منو پاک میکنی؟ کامنت دیشبم رو میگم ها نه کامنتی که اشتباها پاک کردی در ضمن شما میتونستی در کامنتی جدا واسم بنویسی نه در چواب کامنت خانم هدی

سد حمید

مطلب زیبایی بود استفاده نمودیم دم شما گرم اما این تیکه را از کوجا آوردی ؟ : بدرستیکه شاید بتوان گفت مقام معظم رهبری ایشان را تنها یار حقیقی خود میدانند و می توانند صد در صد بر ایشان اعتماد کنند

محمد حسین

فقط امیدوارم برای بهتانهایی که به دکتر افروغ و دکتر مطهری زدید روز قیامت جوابی داشته باشید. و از همه مهم تر جوابی برای امیر المومنین داشته باشید که حکومت خیر البشر را با حکومت دیگران مقایسه فرمودید. مسجد حاج آقا معمار که الحمد لله تشریف می آورید دفعه بعد یه نگاهی ام به محراب بندازید!!!!"علی خیر البشر و من ابی فقد کفر"