تقدیر و تشکر از امام جمعه محترم اصفهان جناب آقای آیة الله طباطبائیان نژاد

نامه ای که بنده به دفتر آقای طباطبائیان نژاد ارسال نمودم و برخ خرده میگرفتند که چرا نامه داده اید؟ و یا از بی نتیجه بودن آن شکایت می نمودند پس از مدتی نه چندان اندک پاسخ داده شد. البته بنده به دلیل انجام وظیفه و اتمام حجت آن نامه را ارسال نمودم. حتی بنا به پیش زمینه ذهنی (خدا را شکر) غلطی که در ذهنم بود تا حد زیادی اطمینان داشتم که پاسخ نمیشنوم. اما به حمد الله پاسخی از شخص ایشان و از دفترشان ارسال گردیده است. دوستان عزیز با این عمل امام جمعه ی محترم حجتی بر گردن تمامی امت حزب الله گذاشته شد که اگر اختلافی ایجاد شد حتما با ایشان در میان بگذاریم. درست است که بنده با بسیاری نظرات ایشان موافق نیستم اما اینکه ایشان نامه را مطالعه نموده اند و پاسخ داده اند این خود حکایت از توان گفت و گو با ایشان  میکند. لذا به همه دوستان که مطمئنا از بنده اطلاعات بسیار بیشتر و بیان بهتری دارند انتظار می رود با مطالبه گری طی چندین جلسه مشکلات نظری طرفین حل گردد.

نامه ی ارسالی بنده را در اینجا می توانید مطالعه نمایید.

و اما به دلیل درج نامه لازم دیدم پاسخ حضرت آیة الله طباطباییان نژاد به همراه نامه ی ارسالی دیگری را در این جا قرار دهم.

 

بسمه تعالی

سلام علیکم


اولاً مصلحت خود یک حقیقت است ، اگر شما یا اینکه می فرمائید نصب ایشان از طرف رهبر در رأس یک ارگان رسمی و مهم کشوری است ، آیا باز هم مصلحت این است که به ایشان نفرین یا فحاشی کنیم ؟

لازم است با تلفن یا حضوراً توضیح داده شود .

والسلام

سید یوسف طباطبائی نزاد


و پاسخ دفتر ایشان:


با سلام

اولا از تأخیر در ارسال پاسخ شما پوزش می طلبیم زیرا به دلیل برخی مشکلات فنی سؤال دیرتر به دست حضرت آیت الله طباطبائی نژاد رسید .

ثانیاً نکته ای که باید متذکر شویم این که لازم است بدانید حضرت آیت الله طباطبائی نژاد بسیاری از مسائل یاد شده در این نامه و در مورد آقای هاشمی رفسنجانی را قبول دارند .

اما مسئله ای که عموما به ایشان اتهام زده می شود دفاع ایشان از آقای هاشمی است که این مطلب همان طور که بارها نیز عنوان شده به طور کلی از طرف ما و خودشان رد می باشد .

ولی مسئله اصلی این است که امام جمعه اصفهان در مقابل شعارهائی چون مرگ بر ... و امثالهم و نسبت ارتداد و انواع و اقسام فحاشی علنی به آقای هاشمی موضع گیری نموده که قطعا نظر و حمایت رهبری از این موضع گیری را هم مشاهده نمودید .

حال به قول حضرت آیت الله طباطبائی نژاد در پاسخ نامه شما ، اگر حضور و انتخاب ایشان از طرف رهبری حتی مصلحتی هم باشد آیا درست است به مصلحت رهبر معظم انقلاب فحاشی و اینگونه برخورد کنیم .

این نوع مطالب به طرق گوناگون در نماز جمعه نیز بیان شد ولی گمان می شود دوستان عزیز عجولانه و جلوتر از رهبری قضاوت و تصمیم گیری می کنند .

امیدواریم بهتر و بیشتر کلام رهبر حکیم و فرزانه انقلاب و بزرگانی چون نماینده ایشان را درک نموده که قطعا اتهامات و الفاظ عجیب و قریب دشمن در رسانه های اینترنتی که بدون داشتن هیچ پایه و اساس و بدون داشتن حتی کاهی ، کاه را خود می سازند و کوه می کنند را دیده اید و انشاءالله دوستان بدون اطلاع و آگاهی آب در آسیاب آنان نریزند .

با تشکر
مدیر پایگاه اطلاع رسانی 

تلفن روابط عمومی : 2227173

ایمیل : info@em-esf.com

 

 

نامه ی دیگر بنده به ایشان:

امام جمعه محترم شهر اصفهان

جناب حضرت آیة الله طباطباییان نژاد

سلام علیکم

احتراماً با توجه به عنایت جنابعالی نسبت به نامه ی قبلی لازم دیدم نهایت تقدیر و تشکر را از جنابعالی داشته باشم.البته پاسخ جنابعالی پاسخ اغنایی برای بنده نبود لکن به همین مقدار که جنابعالی نامه ی بنده ی حقیر را مطالعه نموده اید و با پاسخ دادن خود به آن نامه برای یک جوان انقلابی احترام قائل شده اید بسیار بسیار متشکرم.

یکی از مهم ترین انتظارات بنده و  سایر مردم اصفهان از امام جمعه ی خود مطمئنا همین ایجاد فضای گفت و گو و تعامل می باشد. چرا که در این فضا هم اختلافات سلیقه ای و گاها مبنایی برطرف می شود و هم از ایجاد تنش میزداید. به لطف خداوند جنابعالی با این عمل اهل گفت و گو بودن و پیرو حق و حقانیت بودن خود را به اثبات رساندید، برای بنده نیز این مطلب بسیار مهم است که بتوانیم با حفظ اخلاقیات و حرمت بزرگان ایرادات فکریمان را توسط تعامل و گفت و گو با جنابعالی در میان بگذاریم و به نتیجه ای منطقی برسیم. ان شا الله

پاسخ جنابعالی پیرامون فحاشی و توهین به آقای هاشمی رفسنجانی ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام کاملا صحیح است اما سوال بنده این است زمانیکه جنابعالی نسبت به مسائل مرقومه اذعان دارید و نسبت به عملکرد بسیار نامناسب ایشان به لطف اخبار واصله و به روز بودن اشراف دارید، چرا هیچ گونه انتقادی تا کنون در نمازهای جنابعالی به این عملکرد نبوده است. آیا انتقاد کردن از عملکرد ریاست محترم جمهوری مصلحت است اما انتقاد از رییس محترم مجمع تشخیص مصلحت نیست و چرا با وجود توجه جنابعالی به وقایع فتنه 88 و الحمد لله موضع گیری های جنابعالی نسبت به سران فتنه ما شاهد حمایت های جنابعالی از آقای هاشمی رفسنجانی می باشیم... آیا دشمنام دادن که مصلحت نیست باید حمایت کنیم و یا حداقل باید سکوت کنیم و حتی با انتقاد سازنده جامعه را آگاه سازیم؟

این سوال ها در فکر و جان بنده رخنه کرده اند... و چه بسا همین سوالات چهره ای از جنابعالی در ذهن بنده متصور گردیده که خلاف واقع بوده است. جناب آقای طباطبائیان نژاد امت حزب الله با هیچ شخصی در نظام مشکلی ندارد و از حذف افراد به هیچ وجه خوشحال نمیشود ولی این ها سوالاتی است که در ذهن نسل حوان پرورش می یابد و زمانیکه گریزی از آن نمی یابد چه بسا فریاد می زند.

خواهشمندم جهت برطرف شدن این شبهات از ذهن امثال بنده با بیان انتقاداتی که در دل پر رنج جنابعالی نیز می باشد دل امت حزب الله را شاد نمایید که ما در اصفهان نیاز به همدلی و همفکری و وحدت داریم...

 

پیشاپیش از توجه جنابعالی به نامه ی حقیر کمال تشکر و امتنان را دارم.

 

والسلام علی من اصبح و مسی لله رب العالمین

/ 2 نظر / 47 بازدید
tosk

با یک بحث در مورد ازدواج موقت به رزوم

صبور

نرود میخ آهنی به سنگ. برادر عزیزم، حضوری بور تا دستگیرت کنند.[خنده]