کلمات قصار

آخر این هفته امتحان حوزه علمیه مشکات برگزار می شود که یکی از منابع امتحان کلمات قصار امیر المومنین علیه السلام و الصلاه است. بنابراین بنده هم مجبور به مطالعه شدم. انصافا بعضی وقت ها هم باید به اجبار این مطالب را خوند چرا که اصلا افراد مثل بنده همت نمی کنند.

مخلص کلام این جمله بسیار زیبا بود. خواهشا چندین بار مطالعه بفرمایید و فکر کنید. چه اندازه این مطلب زیباست، حداقل برای من که خیلی زیبا بود. البته تمامی کلام معصومین بالاخص حضرت امیر مومنان علی علیه السلام زیباست.

 

و قَالَ ( علیه السلام )اعجبوا لهذَا الْإِنْسانِ ینْظُرُ بِشَحمٍ و یتَکَلَّم بِلَحمٍ و یسمع بِعظْمٍ و یتَنَفَّس منْ خَرْمٍ

 

امام علیه السلام(در شگفتى آفرینش انسان) فرموده است

براى (آفرینش) این انسان به شگفت آئید (اندیشه نمائید تا به قدرت و توانائى آفریدگارش پى برید که او را طورى آفریده) که با پیهى (چشم) مىبیند، و با گوشتى (زبان) سخن مىگوید، و با استخوانى (گوش) مىشنود، و از شکافى(بینى) نفس میکشد

 

/ 3 نظر / 8 بازدید
هدی

سلام واقعا زیبا و تفکر برانگیز بود..ممنونم. با کلام این بزرگوارن می شود به عمق خداشناسی ایشان پی برد. حضرت علی (ع) طوری سخن می فرمودند که به نظرم ناشی از روح خدایی و علم بالای ایشان هست .کسی نمی تواند بسان این معصومین (ع) سخن بگوید.

يکي

آينده ي دانشگاه فراموش نشود...

هدی

سلام خواهش میکنم آقا سید. شما هم به نظرم یه کم، کم کار شدین. دیر به دیر بروز میکنید. التماس دعا در این ماه مبارک.