معضلی به نام دفتر مراجع

در یکی از موضوع ها دفاتر مراجع مورد بررسی قرار گرفت که جناب دکتر سخاوتی به مطالب جالبی اشاره کردند و احتمالاً شما عزیزان از آنها بی خبر نباشید.

ایشان حوزه های علمیه را به سه دسته تقسیم نمودند:

الف) حوزه های علمیه موافق موازین امام خامنه ای با محوریت استاد مصباح یزدی که اکثریت حوزه های علمیه را تشکیل می دهند.

ب) حوزه های علمیه ارتجاع که خطری برای نظام ندارند من جمله مدرسه آیت الله موسوی. این حوزه ها حول آیات عظام تشکیل شده و علارغم علاقه ی ایشان به نظام و انقلاب و رهبری با نفوذ برخی افراد منحرف از گرفتن تصمیم در لحظات جدی خودداری می نماید. من جلمه دفتر آیات عظام موسوی

ج) حوزه روشنفکری یا حوزه های سکولار با محوریت دفتر تبلیغات اسلامی که بیشترین آسیب را می رسانند.

با این کلیت احتمال زیاد دیدگاهی نسبت به آیات عظام و دفاترشان پیدا می کنید که نمونه هایی را ذکر می نمایم.

1)      دفتر آیت الله جوادی آملی متاسفانه تحت تاثیر تفکرات سعید جواد آملی فرزند ایشان قرار گرفته است.

در جلسه ای پس از حوادث انتخابات 88 با امام خامنه ای آقا سعید به عنوان نماینده چندی علما برخاسته و اعتراض خود را به رهبر معظم انقلاب نشان داده و مطالبی همچون اینکه « مراجع انتقاد دارند. مراجع مشکل دارند. مراجع با طرز نگرش شما مخالفند. پدر بنده از شما گله دارند» و از این قبیل صحبت ها ایراد می نماید که با مخالفت نزدیکان امام خامنه ای مواجه می شود. با اصرار حضرت آقا صحبت ها ادامه می یابد و امام خامنه ای در جواب تنها می فرمایند:" میدانم، میدانم، پدرتان هرگاه به شمال می رفتند در راه به ما هم سر میزدند لکن امسال نیامدند"

در نماز جمعه آیت الله جوادی آملی می فرمایند حکمیت کنید! که با مخالفت صریح امام خامنه ای مواجه شده

2)      دفتر آیت الله موسوی تحت تاثیر دامادشان قرار گرفته است.

3)      متاسفانه با عدم حضور آیت الله وحید خراسانی در دیدار امام خامنه ای، نامه ای توسط محسن کدیور به آیت الله خراسانی نگاشته می گردد که با توصیف از آیت الله وحید ایشان را در بندهای بعدی به شدت می کوبد. برای ایشان همین بس که توان پاسخ مثبت دادن به نامه دارند و نه توان پاسخ منفی دادن. چرا که در هر دو صورت ننگی باقی می ماند.!!!

4)      ...

به نظر شما چرا دفاتر مراجع به اینگونه استحاله می شود که حتی عاقبت مراجع را نیز مورد آفت قرار می دهد.؟

والعاقبه للمتقین...

/ 6 نظر / 6 بازدید
SeeToSky

کسب درآمد 100 % واقعي از اينترنت با سايتهاي معتبر ايراني و خارجي . بدون هزينه ثبت نام جزء اولين نفرات باشيد . براي ثبت نام به سايت مراجعه کنيد .

یحیی

نظرت درباره این تیتر چیه" معضلی به نام مراجع" بحث های بین برخی از دوستان در دوران حاضر واین تیتر وجود دارد.

صبور

سید عزیز در مورد اقای وحید، به خاطر نامه شدید الحن ایشان در مورد سریال مختار بود نه عدم دیدار موفق و منصور باشی یاعلی

دیوار

سلام سید قاسم.هم قالب رو تغییر دادی هم ادامه رو داشته باش رو بر داشتی؟خب حد اقل ادامه رو داشته باش رو دئباره بنویس.میدونم یادت رفته اما به یادش بیار وبنویسش.در ضمن چرا از این اردو ها منو دعوت نمیکنن؟؟؟؟؟؟خب منم دوست دارم بیام این اردو هاشما از کجا متوجه این اردو ها شدی؟؟؟تو کدوم تشکلی مگه؟؟؟؟؟؟

bahara

سلام شوهر خواهرم که بسیجی‌ هست میگفت بهشان گفتند که اگر اتفاقی‌ مثل ژاپن برای نیروگاه بوشهر یا نتنز بیفتد باید قرص‌های یود و پتاسیم بخورند متاسفانه داروخانه‌های این شهرها خبر دادند که دولت تمامی‌ این قرصها را برای پاسداران و بسیجیها خریداری کرده. به عبارت دیگر مردم باید بروند بمیرند. همیشه میگفتند بسیج یعنی ملت اگر ملت بسیج واقعی‌ هستند چرا دارو فقط برای پاسدارها هست و نه برای مردم. شوهر خواهرم این سوال را می‌کند ولی‌ جرات نکرد خودش بنویسد.

شورشگر

سلام. دیدم داداشت اومده دانشگاه اصفهان. اولین بار بود می دیدمش و برام جالب بود. حوزه رفتی خوش بگذره!