دانشجویان حامی جبهه پایداری - حامیان جبهه پایداری در فضای مجازی

معضلی به نام دفتر مراجع

باسمه الله الرحمن الرحیم

در اردوی اخیر که نمیدونم از طرف کجا (شاید دفتر پژوهش های آیت الله مصباح یزدی) جهت ساختارهای تشکیلاتی استان ها به شهر مقدس قم رفته بودم،اساتید مجربی آمدند. از همه بزرگتر حضرت معصومه سلام الله علیها بودند که واقعاً جایتان برای زیارت خالی بود. اما درباره ی اردو .... قبل از هر چیز باید بگویم که به نظر می رسید بسیار اردوی بی برنامه و هیئتی ترتیب داده بودند. البته اساتید خوبی بودند و مطالب خوبی هم ذکر شد اما تمامی آن مطالب را می توانستند در قالب یک خبرنامه یا بولتن و الخ پخش نمایند. با این حال آشنایی با اساتید و بچه حزب اللهی های شهرهای دیگه خالی از لطف نبود. این اردو که بیشتر جنبه سیاسی داشت (بهتره بگم صرفاً سیاسی بود) در 4 جلسه برگزار شد. جلسه ابتدایی حاج آقا سخاوتی، جلسه بعدی دکتر جلالی، جلسه سوم با موضوع تشکیلات جناب سردار احمدی و در نهایت سخنرانی آیت الله مصباح یزدی بود. جلسه ای هم بین هم استانی ها تشکیل شد که مسلماً فراگیر نبود.

جلسه اول و دوم خوب بود و جلسه سوم چنگی به دل نزد. البته زیبا بود ولی ما که نفهمیدیم کدوم قسمت از صحبت های جناب سردار مربوط به تشکیلات بود. علی ای حال عرض بنده پیرامون قسمتی از جلسه اول است که در این جلسه مطالب جالبی ذکر شد و مطالعه ی آن ها خالی از لطف نیست. فایل صوتی آن هم موجود است لکن به دلیل کیفیت پایین بر روی بلاگ قرار ندادم. شاید در آینده قرار بدهم به شرطی که با نرم افزار مخصوص بتوانم کیفیت را بالا ببرم.


در یکی از موضوع ها دفاتر مراجع مورد بررسی قرار گرفت که جناب دکتر سخاوتی به مطالب جالبی اشاره کردند و احتمالاً شما عزیزان از آنها بی خبر نباشید.

ایشان حوزه های علمیه را به سه دسته تقسیم نمودند:

الف) حوزه های علمیه موافق موازین امام خامنه ای با محوریت استاد مصباح یزدی که اکثریت حوزه های علمیه را تشکیل می دهند.

ب) حوزه های علمیه ارتجاع که خطری برای نظام ندارند من جمله مدرسه آیت الله موسوی. این حوزه ها حول آیات عظام تشکیل شده و علارغم علاقه ی ایشان به نظام و انقلاب و رهبری با نفوذ برخی افراد منحرف از گرفتن تصمیم در لحظات جدی خودداری می نماید. من جلمه دفتر آیات عظام موسوی

ج) حوزه روشنفکری یا حوزه های سکولار با محوریت دفتر تبلیغات اسلامی که بیشترین آسیب را می رسانند.

با این کلیت احتمال زیاد دیدگاهی نسبت به آیات عظام و دفاترشان پیدا می کنید که نمونه هایی را ذکر می نمایم.

1)      دفتر آیت الله جوادی آملی متاسفانه تحت تاثیر تفکرات سعید جواد آملی فرزند ایشان قرار گرفته است.

در جلسه ای پس از حوادث انتخابات 88 با امام خامنه ای آقا سعید به عنوان نماینده چندی علما برخاسته و اعتراض خود را به رهبر معظم انقلاب نشان داده و مطالبی همچون اینکه « مراجع انتقاد دارند. مراجع مشکل دارند. مراجع با طرز نگرش شما مخالفند. پدر بنده از شما گله دارند» و از این قبیل صحبت ها ایراد می نماید که با مخالفت نزدیکان امام خامنه ای مواجه می شود. با اصرار حضرت آقا صحبت ها ادامه می یابد و امام خامنه ای در جواب تنها می فرمایند:" میدانم، میدانم، پدرتان هرگاه به شمال می رفتند در راه به ما هم سر میزدند لکن امسال نیامدند"

در نماز جمعه آیت الله جوادی آملی می فرمایند حکمیت کنید! که با مخالفت صریح امام خامنه ای مواجه شده

2)      دفتر آیت الله موسوی تحت تاثیر دامادشان قرار گرفته است.

3)      متاسفانه با عدم حضور آیت الله وحید خراسانی در دیدار امام خامنه ای، نامه ای توسط محسن کدیور به آیت الله خراسانی نگاشته می گردد که با توصیف از آیت الله وحید ایشان را در بندهای بعدی به شدت می کوبد. برای ایشان همین بس که توان پاسخ مثبت دادن به نامه دارند و نه توان پاسخ منفی دادن. چرا که در هر دو صورت ننگی باقی می ماند.!!!

4)      ...

به نظر شما چرا دفاتر مراجع به اینگونه استحاله می شود که حتی عاقبت مراجع را نیز مورد آفت قرار می دهد.؟

والعاقبه للمتقین...

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter