دانشجویان حامی جبهه پایداری - حامیان جبهه پایداری در فضای مجازی

چند خبر در گوشی از جبهه پایداری !!!

دیشب خدمت جناب حجة الاسلام و المسلمین سقای بی ریا و روانبخش در موسسه امام بودم.

یک جلسه خودمانی پرسش و پاسخ و خلاف سایر جلسات جبهه پایداری که عمدتا خبرهای معمولی رد و بدل می گردد.

1) از صحبت های آقایان کاشف به عمل آمد که گزینه نهایی جبهه پایداری جناب دکتر لنکرانی می باشند و آقای جلیلی قبول زحمت نفرموده اند.

نکته: رای آقای لنکرانی از آقای جلیلی به نظر پایین تر است و باید تلاش بیشتری برای رای آوری ایشان نمود.

توی پرانتز: شاید یک سری بگویند اصلا چرا گزینه جبهه پایداری؟ آن وقت باید جواب داد اگر گزینه جبهه پایداری نه پس کی ؟؟؟ (حال کردی جواب را)

2) جناب بی ریا که انصافا بی ریا هستند و بسیار نورانی و دلربا فرمودند با توجه به اتفاقات درون مجلس و اوضاع ائتلاف 5 و نظر علما و جامعتین به طور قطع آقای علی لاریجانی کاندیدای ریاست جمهوری خواهند شد.

نکته: به نظر بنده هم بد نیست ایشان نماینده شوند چرا که ریاست محترم مجلس باید استعفا بدهند و از مجلس بیرون روند بعد به امید خداوند رای نمی آورند و به سلامتی ما از داشتن ریاست محترم مجلس محروم خواهیم شد.

3) جناب بی ریا پیرامون احتمالات کاندیداتوری مشایی فرمودند، به طور قطع مشایی رد صلاحیت می شود علت آن هم این است که اصلا اسلام را قبول ندارد و مقام معظم رهبری نیز به شدت در حال مقابله با آن هستند و به هیچ وجه مشابه اتفاقاتی که برای معین افتاد اتفاق نمی افتد.

ایشان یاد آور شدند، به نظر شما چرا رهبری مقابل معاون اولی مشایی می ایستند حتی به قیمت استعفای ریاست جمهوری ! چرا که اینجا دیگر بحث تاکتیکی نیست بلکه یک شخصی آمده است که اصلا اسلام را قبول ندارد و اسلام زیربنای انقلاب است.

اما در پاسخ به این سوال که احمدی نژاد هم استعفا می دهد و یا مجددا فیلمی به نمایش در می اورد فرمودند، احمدی نژاد استعفا بدهد در قانون تمهیداتی دیده شده است که اولا معاون اول و اگر او نیز استعفا بدهد یا بمیرد چه و چه ... از طرفی با صحبت یک خطی حضرت آقا پیرامون خلاف شرع و قانون و عرف بودن عمل ریاست جمهوری در مجلس دیگر امکان تکرار عمل ندارد و رهبری با تیزبینی جلوی این قبیل اعمال را گرفتند.

در پاسخ به سوال :پس گزینه نهایی دولت کیست و چه می کند؟

فرمودند، گزینه ی نهایی دولت نیکزاد است چرا که هم کاری است هم حرف گوش کن است. از طرفی مشایی دوست دارد پشت پرده عمل کند. البته احتمالا وارد کاندیداتوری می شود و با مظلوم نمایی پس از رد صلاحیت آراء خود را (نگارنده: آراء نداشته ی خود  را) در سبد نیکزاد می ریزد.

4) جناب روانبخش فرمودند، حضرت آیة الله مصباح در دیدار با موتلفه سخنان مهمی داشتند که حتما مطالعه بفرمایید. اما پیرامون ائتلاف 2+1 فرمودند این خط و این هم نشان این ائتلاف از هم می پاشد.

5) سوالی هم بنده ابتدای مجلس از آقای روانبخش به صورت کتبی پرسیدم که مضمون آن به شرح ذیل بود:

(سوال طولانی بود و قسمت های مهم به صورت ضمنی قرار می گیرد)

چرا جبهه پایداری در معرفی گزینه تعلل می کند، آیا این همه اطلاعات بازی لازم است. اگر به فرض این عمل درست باشد چرا جبهه پایداری مسئولین ستادهای خود را در استان ها معین نمی کند. بالاخره جبهه پایداری در انتخابات حضور خواهد داشت ایا ستاد نمی خواهد؟

پاسخ: اولا ما به دنبال معیارهای رهبری بودیم که در سخنرانی عید پیرامون انتخابات صحبت نموذند و چندین معیار مهم به مردم دادند. آن ها را که باید رد می کردند رد کردند. از طرفی رقبای جبهه پایداری منتظر این هستند که کاندیدا معرفی شود و علیه آن شروع به تبلیغ و هجمه نمایند. در ضمن هنوز هیچ کدام از رقبای جدی جبهه موضع رسمی نگرفته اند. ائتلاف های موجود که می گویند یا از خودمان است یا از جای دیگر است یا من می ایم یا او می آید یا ...

اما در مورد ستادها، جبهه پایداری نه پول دارد و نه رسانه که بخواهد ستاد تشکیل دهد ولی مشابه ریاست جمهوری آقای احمدی نژاد به لطف خداوند ایران پر از ستادهای جبهه پایداری خواهد شد.

نکته: البته ان قلتی به این صحبت جناب روان بخش بود که بالاخره این ریاست جمهوری استاندار می خواهد فرماندار می خواهد در ضمن ستادها از دست میرود که ایشان فرمودند در انتخاب مسئولین ستاد ها دقت خواهد شد.

 

آخر نوشت 1: کلیه ضحبت ها نقل به مضمون بود لذا کم و زیادش را عفو بفرمایید.

آخر نوشت 2: صحبت های دیگری نیز بود که صلاح ندیدم در اینجا قرار بدهم و ان شا الله در برخوردهای چهره به چهره به دوستان متذکر خواهم شد.

آخر نوشت 3: مطلب بازبینی نشده است غلط های املایی و نگارشی را به بزرگواری خود ببخشید.

و من الله توفیق

 • Digg
 • Del.icio.us
 • StumbleUpon
 • Reddit
 • Twitter

درخواست بازگشت ...

برخی فکر می کنند که توبه کردن ننگ است یا کسی حق اشتباه کردن ندارد. البته بنده خود را معصوم نمی دانم و از توبه کردن هیچ باکی ندارم.

قبول دارم در فضای حرم حضرت معصومه سلام الله علیها به علت شدت عصبانیت و احساسی شدن از دایره منطق خارج شدم و شروع به شعار دادن نمودم.

لازم به ذکر است که بنده تنها به شعار بسنده کرده و اعمال زشتی چون پرتاب مهر و کفش برای حقیر نیز آزاردهنده بود، اما متاسفانه در فضای احساسی و ملتهب جلسه عده ای اقدام به این عمل نادرست کردند.

(شاید زمانی بعد که شرایط مناسب باشد مشروح ماجرا را قرار دهم)

از طرفی حقیقتاً از نظر صریح رهبری اطلاع نداشتم.

اما پس از سخنرانی حضرت آقا و مطلع شدن از مواضع ایشان برخود لازم دانستم که طی نامه ای از ایشان عذرخواهی نمایم.

 از آنجا که به احتمال زیاد مفصل نامه اسباب دست برخی افراد کوته نظر می گردد مختصری از نامه را در این جا قرار می دهم.

 

باسمه تعالی

ای فرزند پاک حضرت رسول (صلوات الله علیه و آله) و ای پسر خلف حضرت فاطمه (سلام الله علیها)

ای ولی امر مسلمین جهان و ای نائب بر حق امام زمان عج الله تعالی فرجه شریف

سلام عیکم و رحمة الله و برکاته

بیانات حضرت عالی در جمع مردم غیور تبریز را شنیده و با دل و جان پذیرفتم

رهبرا ...

...

...

بر بنده ی حقیر کمترین محرز شد عملکرد بنده در حرم حضرت معصومه سلام الله علیها مورد نظر جنابعالی نبوده است و اسباب ناراحتی شما را فراهم آورده است.

...

...

...

...

...

اما به نظرم رسید در قالب نامه ای حداقل از جنابعالی عذرخواهی و طلب عفو نمایم.

سرور من

حقیر را از دعای خیر خود بی بهره نسازید و از خداوند متعال و ساحت مقدس حضرت صاحب العصر و الزمان برای حقیر طلب عفو نمایید.

مولای من

میدانم که از برخورد احساسی بنده به شدت دل آزرده اید، اما خدا را شاکرم که رهبری رئوف و مهربان و بخشنده دارم و امیدم به دعای اوست.

البته این اتفاق با همه ناگواری ها برای حقیر پیامد های بزرگی داشت و تجربه های عظیمی کسب نمودم.

رهبر من

سخنرانی شما تنها یک سخنرانی نبود بلکه ...

...

...

...

...

...

و تمامی این ها را مدیون نعمت آسمانی هستم که خداوند بدون کمترین اجری به این مملکت ارزانی داشته است و آن نعمت ولایت فقیه است.

...

...

و من الله توفیق

 • Digg
 • Del.icio.us
 • StumbleUpon
 • Reddit
 • Twitter

احساس وظیفـــــــــــــــــــــه می کنیـــــــــــــــــــــــــــــــــم !

باسمه تعالی

بنده رسماً اعلام می کنم که به دلیل احساس وظیفه و درخواست های مکرر هم وطنان عزیز و توصیه های شدید سیاسیون، هم چنین جهت ایجاد شور انتخاباتی و حضور حداکثری ملت عزیزمان و داشتن مقبولیت تام به عنوان یک سرمایه معنوی ان شا الله اینجانب نیز در انتخابات ریاست جمهوری آتی شرکت نموده و در صورت آزاد بودن انتخابات (!) نفر اول انتخابات با بیشترین آراء بنده خواهم بود.

والسلام علیکم و رحمة الله و برکاته

 • Digg
 • Del.icio.us
 • StumbleUpon
 • Reddit
 • Twitter

زندگی نامه ابو علی فارسی نحوی

این ترم دو تا تحقیق داشتم که یکی از آنها زندگی نامه ابو علی فارسی بود. اول کلی خوشحال شدم وقتی موضوع تحقیق را فهمیدم ولی بعد کلی آسفالت شدم تا پیداش کنم.

هر اندازه هم توی اینترنت گشتم چیزی پیدا نکردم، چرا که با ابو علی سینا یک تشابه اسمی هم وجود داره... حالا این تحقیق را روی اینترنت میذارم تا اگر کسی استادش در مورد ابو علی فارسی شرح حال خواست راحت پیدا کنه! نیشخند

 تحقیق دوم در مورد اسم فعل بود که از لحاظ محتوایی مطلب خاصی نداشت و صرفا ترجمه کتاب «نحو الوافی» محمود عباس بود ولی اون را جهت خالی نبودن عریضه قرار میـدهم.

 

در آخر هم این شعر زیبا:

یار من یوسف نیا، اینجا کسی یعقوب نیست                  لحظه ای چشمانشان از دوریت مــرطـــــوب نیست

ای گل زیبــــای مــن از غربتت اشـکی نریـــــــز                 نازنین، اینجا خدا هم پیششان محبوب نیست

گرچه در هر جملـــه ای زیبـــــا دعایت می کنند                این دعــــا هـا جنســشان مـــرغـــــــوب نیست

 • Digg
 • Del.icio.us
 • StumbleUpon
 • Reddit
 • Twitter

تقدیر و تشکر از امور فرهنگی آستان مقدس حضرت معصومه سلام الله علیها

پس از آنکه بقاع متبرکه در صحن بزرگ توسط آستان مقدس حضرت معصومه سلام الله علیها مورد استفاده جهت امور حرم قرار گرفت و بقاع مورد نظر از هر گونه نشان قبور علما و فضلا خالی گشت کمی نگرانی برای حقیر ایجاد شد. از ان جهت که نباید افراد بزرگواری چون حضرت آیة الله سید علی علامه فانی اصفهانی و حضرت آیة الله مهدوی و قس علی هذا در بقاع دیگر مورد نامهربانی قرار می گرفتند بلکه انتظار میرفت با درج نشانه های بیشتر اقدام به معرفی این بزرگواران شود.

تا اینکه چند روز قبل که سر مقبره ی پدربزرگم وارد شدم مشاهده کردم امور فرهنگی اقدام به طراحی بنر معرفی علمای بقاع متبرکه واقع در صحن بزرگ حضرت معصومه نموده است، من که شخصا از خوشحالی داشتم بال در می آوردم که یک نفر به فکر این کارهاست. خداوند خیرشان دهد، هرکه هستند و هر کجا هستند. البته نه از این جهت که پدربزرگ بنده غریب نباشد بلکه از این جهت که باید از علم تمام علمای اعلام استفاده نمود و همگی آنها را تا زمانی که ولایت مدار هستند تکریم کرد.

 

 

 

 

 

 

متن بنر:

 

علامه سید علی فانی اصفهانی

در سال 1293 ه.ش (در) اصفهان به دنیا آمد. وی قوانین را نزد شیخ مکمد حکیم خراسانی، فرائد الاصول شیخ انصاری را نزد شیخ مرتضی انصاری خراسانی و دروس دوره سطح را در محضر استاد سید محمد نجف آبادی آموخت. وی پس از وفات دو استاد بزرگوارش اصفهان را ترک و به نجف؛ دیار علم و فضیلت کوچ کرد و از استادانی بزرگوار بهره مند شد که هر کدام مرجعی بزرگ برای عالم تشیع بودند. در سال 1350 (ه.)ش هنگامی که حکومت بعث عراق، ایرانی های مقیم عراق و فضلا و طلاب علوم دینی را از حوزه نجف اشرف بیرون کرد. علامه فانی نیز به ایران بازگشت و قم را برای سکونت انتخاب کرد. استاد فانی عمرش را در پی تدریس و تالیف و تحقیق علوم اهل بیت (علیهم السلام) سپری کرد. سر انجام پس از عمری خدمت به اسلام در سال 1369 ه.ش. (البته صحیح سال 1368 می باشد) ندای حق را لبیک گفت.

 • Digg
 • Del.icio.us
 • StumbleUpon
 • Reddit
 • Twitter

نماز جمعه ای بدون حتی یک تکبیر

خطبه ها شروع شد، هم چنین که فهمیدم کدام یک از بزرگواران خطبه می خوانند توجهم را بیشتر جلب کردم. به هم حجره ای گرامی گفتم خوب توجه کن ببین چیزی از انقلاب و نظام در می آید یا خیر.

کلی در حین صحبت ها به همدیگر نگاه میکردیم، بسیاری از فرازهای سخنرانی نه تنها انقلابی نبود که گاها از دهان ضد انقلاب خارج می شد.

نمیدونم در این موارد وظیفه چیست؟ از طرفی حضرت آقا فرمودند اگر قبول ندارید نروید...

از طرفی بیشتر عرفا و علمای گذشته اعتقاد راسخ به نماز جمعه داشتند، حتی برخی فرموده اند هر کس سه جمعه پشت سر هم نماز جمعه نخواند منافق است.

علی ای حال نماز هم خوانده شد، بعد از نماز حسین آقا آرام گفت تکبیر ولی مکبر صلوات چاق کرد. همین که حسین گفت تکبیر به خود آمدم که ای بابا پس چرا در حین سخنرانی حتی یک تکبیر هم گفته نشد. تازه بعد از نماز هم تکبیر نداشت!!!

با خودم گفتم وقتی نماز جمعه ای یک تکبیر هم نداشته باشد چه ضرری به دشمن می زند. اتفاقا دشمن همین را دوست دارد.

بعد دوباره در ذهن خود مرور کردم خطبه ها را، خوب اگر این خطبه ها در نماز جمعه ای در نیویورک، لاس وگاس، لس آنجلس یا هر جایی دیگر در قلب کشورهای اروپایی و آمریکایی و معاند هم خوانده می شد بازهم تفاوتی نمی کرد حتی شاید در انجا تکبیر هم می فرستادند که مثلا (نعوذ بالله) اوباما اکبر...

 

بعد از بنده خدایی مطلع شدم همان نماز جمعه در برخی روزنامه های به اصطلاح اصلاح طلب چاپ شده است.

 

نتیجه گیری : ای کاش امامان جماعات در کشور کمی بیشتر فرصت برای خطابه ها می گذاشتند و بررسی می کردند آیا اصلا با این خطابه ها به کسی ضربه می زنند؟ و به چه کسی ضربه می زنند؟ تاثیرش کجاست؟ این همه مردم انقلابی به زحمت ظهر جمعه می آیند نماز جمعه که چه؟ آیا آمده اند حرفهای مفت و مسلمی که در تاکسی ها میشنوند در نماز جمعه بشنوند؟ که آقا گرانی است؟ آقا این اخوندها چه میکنند؟ آقا ما نداریم بخوریم؟ آقا ما تحت فشاریم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

الله اعلم...

 

نکته:این مساله چندین هفته پیش برای بنده در یکی از نماز جمعه ها به امامت یکی از امامان جماعات در یکی از شهرهای ایران اسلامی رخ داد.... تا کسی نتواند هیچ حدسی بزند و آبرویی از کسی نرود. لذا آقایان زود رنجیده خاطر نشوند. تنها یک خاطره گویی از خاطرات بد زندگی بنده بود .

 • Digg
 • Del.icio.us
 • StumbleUpon
 • Reddit
 • Twitter