دانشجویان حامی جبهه پایداری - حامیان جبهه پایداری در فضای مجازی

پیرامون درس

خوب حالا که قرار شد از درس هام بگم. برای اینکه کمی هم افاضه بشه با یک سوال شروع می کنم.

وزن سَیِّد چیست؟

.........................

اگر نمی توانید به راحتی به پرسش بالا پاسخ دهید؟

اگر علاقه به دروس حوزوی دارید اما امکان تحصیل در حوزه را ندارید؟

اگر لیاقت(!) حضور در حوزه علمیه را ندارید؟

اگر اصلا برایتان مهم نیست که پاسخ سوال بالا چه می شود؟

 به زودی یک سری سی دی به دستم میرسه که میتونید با اون سی دی ها به راحتی و بسیار در سطح عالی دروس حوزوی را به صورت غیر حضوری مطالعه کرده و در پایان کار (اتمام سطح 1) با امتحان در حوزه علمیه قم مدرک سطح را بگیرید.

البته میدونم مدرک براتون مهم نیست اما انصافا خیلی دروس حوزه مفیده. من که تا حالا زیاد هم چیزی نخواندم حسابی استفاده کردم وای به وقتی که چیزی هم بخونم.

........................

ادامه تبلیغات:

این دروس در 10 دی وی دی کاملا رایگان با پست خیلی بیشتر رایگان در اختیار دوستان قرار می گیرد. لطفا با قرار دادن آدرس پستی خود و قرار دادن عکس فیش خود به مبلغ اندک و ناچیز یک میلیونیوم اختلاس انجام گرفته از این دی وی دی ها بهره بگیرید.

پی نوشت: معنی اختلاس: اختلاس از باب افتعال می باشد. که خلوص اصلی آن خ ل س می باشد. این س قبلا ص بوده و بنابر این اصلا اختلاس اشتباه بوده و اختلاص درست است. احتمال زیاد افرادی که با اخلاص در آمد کسب می کنند و یا افرادی که مخلصانه به گونه ای که به هیچ کس بر نخورد یک مقدار ناچیزی پول از بانک صادرات فرض می کنند گفته می شود. عموما افراد مخلص دوستداران فردی مخلس در دولت هستند. (این هم نمک این متن قسمت سیاسی)

 • Digg
 • Del.icio.us
 • StumbleUpon
 • Reddit
 • Twitter

باریکلا .

یارو اومده حوزه، با خودش خودکار نیاورده. این دیگه برای خودش شاهکاریه. سر کلاس درس از استاد خودکار می گیرهنیشخند

دیروز در افتتاحیه نماز را مدرسه صدر خواندیم. جالب اینکه یک دانه مهر هم وجود نداشت، اما جالب تر اینکه این همه طلبه هیچ کدوم مهر با خودشون نداشتند. به قول یکی زا نزدیکان اون سیگاریه همیشه توی جیبش یک نخ سیگار داره اما یک شیعه توی جبیش مهر نداره. حالا کجاست اون بنده خدا ببینه که طلبه ها هم ... بله.

 • Digg
 • Del.icio.us
 • StumbleUpon
 • Reddit
 • Twitter

اولین روز طلبگی ...

بالاخره
بعد از اینکه حوزه علمیه قم نشان داد که لیاقت حضور بنده را ندارد(!) بنده به اصرار و الحاح فراوان عزیزان حوزه علمیه اصفهان (!) در یکی از مدارس علمیه بسیار مشهور استان ثبت نام نمودم. این مدرسه نام آشنا که کمتر کسی در اصفهان میشناسد تجربیات فراوانی در پایه های مختلف دارد. لکن ما اولین ورودی های پایه اول مدرسه هستیم که احتمال قوی پایه دومی نیز وجود نداشته و مجبور به هجرت از این مدرسه خواهیم بود. مخلص کلام که به قول شاعر همه چی آرومه اما ....

امروز  اولین روز بود. خلاصه ابتدا شعر مدرسه ها باز شده را خواندیم و بعد رفتیم به سمت  مراسم افتتاحیه. طی حدود 7 سخنرانی ما را به فیض اکبر رساندند و لکن تنها یک نهار دادند. این اولین و احتمالا آخرین غذای رایگان حوزه به ما بود.

خوبی هایی که سخنران ها برای طلبه و طلبگی گفتند ما را یک کمی امیدوار کرد. البته یکی از سخنران ها فرمودند باید خودتان را برای ناسزا گویی ها آماده کنید. به همین دلیل جهت تمرین فردا ان شا ا... در مدرسه مراسم فحاشی برگزار می گردد.

اما نمی خوام اون سخنرانی ها را ذکر کنم چرا که ممکن است عده ای ایراد بگیرند و بگویند که جهت جذب افراد نوشته شده است.

اما یک چیز بد داشت که به دلیل اینکه موجب ملاعبه دست بدخواهان بشود ذکر نمی کنم و ان شا ا... در محافل خصوصی با دوستان در میان می گذاریم.

اصلا هم دست از انتقاد بر نمی داریم. البته این شش سال را دندان روی جگر می گذاریم و فعلا کظم غیظ می کنیم. البته باز هم نمی ترسیم که اخراج بشویم و لکن احترام را نگه می داریم. و لکن باز هم اصلا نمی ترسیم به دادگاه ویژه برویم اما حرمت ها را نمی شکنیم چرا که روحانیون زعمای دین هستند و نباید به آنها دست زد. ممکن است خدای ناکرده اسلام در خطر بیافتاد.

و خیلی لکن من مانده ام چگونه روحانی شویم ماااااا. اگر اخراجمان نکنند حتما یک چیزی می شویم مااااااا.

یک خاطره خیلی باحال هم دارم که بعدا می گم. بگذارید ببینم فردا چه طوری با من رفتار می شه؟ احتمالا با حکم اخراج به دلیل نگارش این مطلب مواجه شوم که بهتر است سکوت الهام بخش وحدت نمایم.

 • Digg
 • Del.icio.us
 • StumbleUpon
 • Reddit
 • Twitter